Psychoterapia indywidualna

Pewnie trafiłaś/eś do mnie szukając psychologa lub psychoterapeuty w Toruniu lub w nurcie Gestalt.

Jeśli tak to jesteś w dobrym miejscu. Jestem psychoterapeutką w procesie szkolenia. Moim głównym nurtem psychoterapeutycznym, w którym pracuję Gestalt. Wybrałam ten nurt, bo poczułam, że jest mocno po mojemu, że jest spójny ze mną i pozwala na tworzenie autentycznej relacji z osobami, z którymi pracuję.

Moje metody pracy indywidualnej

Jako psychoterapeuta w pracę z klientami wkładam wszystkie swoje zasoby. Dużo korzystam ze świadomości tego co się dzieje w ciele. To jest charakterystyczne dla nurtu Gestalt. Wierzę, że każdy mój klient ma w sobie zasoby, aby znaleźć rozwiązanie. Ja jestem po to, aby pomóc znaleźć drogę do niego.

Wsparcie

Psychoterapia może pomóc Ci nie tylko gdy cierpisz z powodu trudności w relacji, traumy, depresji, zaburzeń lękowych, fobii, straty, żałoby, trudnego momentu w życiu, różnych form adaptacji, jak również stanowi formę Twojego samorozwoju.

Ty

Podczas spotkań uwaga jest skierowana tylko na Ciebie, Twoje potrzeby, to co mówisz i jakie gesty wykonujesz.

Uważność

Moją, jako psychoterapeuty, rolą jest towarzyszyć Ci w Twojej drodze i zauważyć wszystko co się dzieje z Tobą gdy przeżywasz jakieś emocje. Na przykład mogę powiedzieć „zaszkliły Ci się oczy”, „skuliłaś się, gdy mówiłaś o…”, „zacisnąłeś pięści”, „westchnęłaś głośno”. Pracujemy wtedy z tym ruchem, z tym o czym była ta konkretna Twoja reakcja. Czasem pracujemy z ciszą, a czasem krzyczymy- mam w gabinecie miejsce gdzie możemy krzyczeć bez skrępowania. Czasem bywa trudno i wtedy pomogę Ci przejść przez ten trudniejszy czas. Cokolwiek się zadzieje będę Cię wpierać. 

Zaufanie

To co istotne w każdej terapii to wzajemne zaufanie i relacja na nim oparta, bez niego żadna terapia nie będzie skuteczna.  Dlatego pierwsze nasze spotkanie będzie konsultacyjne – porozmawiamy i wspólnie zdecydujemy czy mamy szanse zbudować uzdrawiającą relację, na której możesz się wesprzeć.

Ramy

Pierwsze trzy sesje zawsze traktuję jak konsultacje, podczas której się poznajemy i decydujemy czy chcemy kontynuować ze sobą terapię. Jeśli z jakiś przyczyn uznam, że nie mogę Cię wesprzeć to pomogę znaleźć Ci wsparcie innych terapeutów.

Spotkanie ze mną trwa zawsze 50 minut, widzimy się co tydzień. Bardzo ważna jest systematyczność pracy.

Koszt spotkania w terapii indywidualnej to 150 złotych.

Gestalt, czyli co?

Chcę Ci pokazać co mnie przekonało do Gestaltu. Jest to 10 bardzo ważnych punktów, które są bazą tego nurtu i nad którymi pracujemy w terapii.
Nie będę wyjaśniać co znaczy każdy punkt, bo jestem pewna, że zrozumiesz je i poczujesz po swojemu.
1️⃣. Żyj tu – zajmuj się tym co obecne, a nie tym czego nie ma
2️⃣. Żyj teraz – zajmuj się tym co teraz, a nie przeszłością lub przyszłością
3️⃣. Doświadczaj siebie i akceptuj takiego jakim jesteś
4️⃣. Powstrzymaj niepotrzebne myślenie – patrz, słuchaj, smakuj, doświadczaj, czuj
5️⃣. Wyrażaj siebie – nie oceniaj, nie osądzaj, nie manipuluj
6️⃣. Nie ograniczaj swojej świadomości – poddaj się przeżywaniu nieprzyjemności i bólu, tak jak poddajesz się przeżywaniu przyjemności
7️⃣. Akceptuj TYLKO własne “muszę”, “powinienem”
8️⃣. Weź pełną odpowiedzialność za swoje czyny, uczucia i myśli
9️⃣. Otwórz się na zmianę i rozwój
1️⃣0️⃣. Poddaj się temu jaki jesteś, bądź sobą i pozwól innym być sobą